japandi styl wnętrz

Moda we wnętrzach w 2024

Moda wnętrzarska stale ewoluuje i się zmienia, w każdym sezonie pojawiają się nowe inspiracje oraz możliwości aranżacyjne. W poniższym artykule prezentujemy trendy, które dominują w tym roku.

Kolory modne we wnętrzach w 2024

W tym roku we wnętrzach można zastosować obszerną paletę kolorów – o wiele szerszą niż w sezonach poprzednich. Modne są obecnie delikatne, odważne, ciepłe i przytulne odcienie. W 2024 zaleca się używać pastelowych odcieni, delikatnej żółci, przybrudzonego różu, łagodnej zieleni, ale i brązy. Popularność zyskały również bardziej energetyczne odcienie, takie jak kobalt, indygo czy morela. Nie oznacza to jednak, że ulubione przez Polaków podstawowe barwy wychodzą z mody, nadal zaleca się stosować również takie rozwiązania jak biele, szarości i beże – a najlepiej łączyć je ze sobą w nietuzinkowych, ale stosowanych połączeniach. Dobrym pomysłem jest również stosowanie różnych odcieni tego samego koloru, co pozwoli utrzymać spójność, a jednocześnie wprowadzi pewną dynamikę do wnętrza.

Jodełka na podłodze

W 2024 warto postawić na jodełkę na podłodze. Tego typu ułożenie paneli prezentuje się niezwykle wyraziście i elegancko. Tworzy ono bardzo dynamiczne linie i kształty, który dodają wnętrzu energii i sprawiają, że wygląda ono, jakby było w ruchu. Trend ten doskonale współgra z każdym stylem, a jednocześnie przyciąga uwagę i nadaje wnętrzom wyjątkowy design. Co ważne, ostateczny kształt jodełki można dopasować do konkretnej przestrzeni, dzięki czemu można kształtować wnętrze według indywidualnych upodobań. W zależności od tego, co się preferuje, można wybrać bardziej delikatne i subtelne wzory, ale można i postawić na wyraziste rozwiązania, które będą stanowić centralną ozdobę pomieszczenia.

Rośliny we wnętrzach

Moda wnętrzarska 2024 obejmuje również fascynację naturą. We wnętrzach można wykorzystać paletę barw przywodzącą na myśl środowisko, które nas otacza, czyli zielenie i brązy, dobrym pomysłem jest również zastosowanie wzorów i motywów botanicznych, na przykład na tapetach czy dywanach. Zaleca się stosować także rośliny doniczkowe, które sprawiają, że każde pomieszczenie jest bardziej przytulne.

Elegancja i luksus

Modne w tym roku są również luksusowe oraz bardziej eleganckie rozwiązania. Wyrafinowany styl i klasyczne rozwiązania sprawiają, że pomieszczenie jest subtelne, spokojne i delikatne. W tym trendzie chodzi również o to, aby stawiać na jakość, a nie ilość. Elegancja w 2024 powinna łączyć się z formami roślinnymi i z prostotą. Wnętrza powinny być jasne i pełne naturalnych materiałów oraz neutralnych kolorów.

Dekoracje trójwymiarowe

Modne w tym roku są również ścienne dekoracje trójwymiarowe. Dzięki nim wnętrze nabiera głębi oraz charakteru. Warto zdecydować się na geometryczne wzory, jak i bardziej abstrakcyjne i oryginalne kompozycje. Takie obrazy można zawiesić w każdym pomieszczeniu, będą one przyciągać wzrok, ale i stymulować wyobraźnię. Oprócz obrazów można zastosować modne od jakiegoś już czasu lamele, ale i tapety.

Skandynawskie rozwiązania

Do mody w tym roku wraca również minimalizm skandynawski i jego odłam, czyli japandi. To nic innego jak połączenie minimalistycznego wystroju z elementami orientalnymi. Oprócz tego wprowadza się również elementy, które nadają wnętrzom ciepła i przytulności. Ważnymi elementami, w tym przypadku, są neutralne kolory oraz naturalne materiały, takie jak wełna, drewno czy len, a także inspiracja naturą.

Dodaj komentarz