Toaleta przenośna - przykład

Toalety przenośne w wariancie premium. Co oferują wypożyczalnie WC przenośnych?

Niezastąpione na placu budowy, podczas eventów plenerowych czy na parkingu przy długiej trasie – toalety przenośne mają szerokie zastosowanie.

Gdy w danym miejscu nie ma możliwości wybudowania zwykłej toalety, rozwiązanie jest jedno – to toaleta przenośna. Takie toalety są obecnie realizowane w wielu punktach tymczasowo i na stałe. Asortyment wyposażenia jest spory. Wystarczy sprawdzić toalety przenośne clipper.pl, aby przekonać się, że wśród nich dostępne są również modele premium.

Mobilna toaleta – gdzie się sprawdzi?

Toalety mobilne, czyli przenośne to najlepszy wybór w te miejsca, gdzie zamontowanie węzła sanitarnego nie jest możliwe lub też nie jest potrzebne w dłuższej perspektywie czasowej. Wówczas przenośne WC może spełnić swoją funkcję bez konieczności podłączania go do instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Dzisiaj przenośne toalety spotykane są w wielu miejscach – w przestrzeni publicznej i prywatnej. Dzięki wielu wariantom można dopasować je również indywidualnie do konkretnego przeznaczenia, miejsca montażu i potrzeb użytkowników.

Przykładowe zastosowanie przenośnych toalet:

 • eventy sportowe – mecze, wyścigi i inne
 • eventy kulturalne – festiwale, koncerty, spotkania i inne
 • place budów
 • parkingi i przystanki
 • parki, lasy
 • cmentarze
 • prywatne działki

To jedynie przykładowe zastosowanie, ponieważ przenośne WC  mogą sprawdzić się również w wielu innych miejscach.

Rodzaje toalet przenośnych – co można wynająć?

Firmy dostarczające przenośne WC zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy sprzętu. Aby wybrać ten odpowiedni, warto zwrócić uwagę na konkretne przeznaczenie zaplecza sanitarnego oraz na profil osób, jakie mają z niego skorzystać. Standardowe toalety przenośne mają uniwersalne zastosowanie. Wyposażone są zbiornik na nieczystości, deskę sedesową, często dodatkowy pisuar, a także w podajnik papieru toaletowego. Zamek pozwala na zapewnienie prywatności, a przezroczysty doświetla wnętrze.

Wiele firm poza standardowym modelem oferuje również szeroką gamę innych WC przenośnych. Warto zwrócić uwagę na toalety przenośne od wspomnianej wcześniej firmy clipper.pl, które doskonale nadają się tam, gdzie ważne jest uzyskanie jeszcze większego stopnia komfortu albo funkcjonalności.

Toalety oferowane są w wariancie dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Można wybrać też toalety z umywalkami w środku. Na uwagę zasługują też modele VIP oraz VIP Plus – to toalety przenośne, które nie tylko są większe, ale również oferują pełne wyposażenie: umywalka, pisuar, deska sedesowa, podajnik papieru, podajnik podkładek higienicznych, dozownik mydła, lusterko, oświetlenie solarne.

Warto też zaznaczyć, że w miejscach, w których toaleta ma być zainstalowana na stałe, lecz nie ma być podłączana do instalacji wodno-kanalizacyjnej, można zdecydować się na kontenery sanitarne.

Przenośne WC wraz z kompleksowym serwisem

Firmy dostarczające przenośne wyposażenie sanitarne mogą nie tylko zaoferować swoim klientom pełną gamę różnych sprzętów do wyboru, ale również kompleksową obsługę.

Najczęściej toalety przenośne są oferowane wraz z fachowym serwisem WC, który obejmuje czynności, takie jak:

 • wywożenie nieczystości
 • prowadzenie pełnej dezynfekcji
 • cykliczne sprzątanie toalet
 • uzupełnianie materiałów – papiery, ręczniki jednorazowe, mydła
 • przeprowadzanie drobnych napraw

Dzięki temu klient może otrzymać wtedy pełną pomoc, aby zamówione przez niego wyposażenie było stale przygotowane do użytkowania.

Dodaj komentarz