Prowadzisz firmę budowlano-wykończeniową? Zainwestuj w agregat tynkarski

Agregaty tynkarskie to urządzenia, które dostępne są nie tylko dla największych firm w branży budowlano-wykończeniowej. Obecnie coraz częściej używane są one także w mniejszych przedsiębiorstwach. Dlaczego warto zainwestować w agregat? Sprawdź najważniejsze zalety zakupu tego sprzętu i poznaj pomocne porady przy jego wyborze!

Do czego służy agregat tynkarski?

Urządzenia jak agregaty tynkarskie wykorzystywane są głównie w pracach tynkarskich. Pozwalają one na nanoszenie tynków na ściany zewnętrzne i wewnętrzne i sufity budynków, jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie.

Poza nim agregaty tynkarskie, w tym popularne polskie agregaty tynkarskie firmy Małek, mogą być wykorzystane do przygotowywania i nakładania innych typów materiałów.

Z użyciem agregatu tynkarskiego można przygotowywać wylewki samopoziomujące do budynków, zaprawy murarskie, zbrojeniowe oraz zaprawy klejowe, cement, gładzie wapienne. Wybrane modele agregatów mogą być używane nie tylko z suchymi zaprawami maszynowymi, lecz także mogą współpracować z gotowymi zaprawami. Ponadto mogą być one podłączone do silosów z materiałami.

Agregat tynkarski – dlaczego warto?

Firmy działające w branży budowlano-wykończeniowej coraz częściej sięgają po agregaty tynkarskie, ponieważ ich zakup związany jest z wieloma korzyściami.

Najważniejsze zalety związane ze stosowaniem agregatów tynkarskich to głównie:

  • Przyspieszenie procesów prowadzenia prac,
  • Oszczędność czasu,
  • Współpraca z różnymi typami zapraw i innymi typami materiałów,
  • Optymalna konsystencja zapraw i innych materiałów,
  • Wysoka jakość nakładanych mieszanek,
  • Możliwość podłączenia do silosów.

Dzięki zainwestowaniu w agregat tynkarski firma może uzyskać dostęp do wielu nowych zleceń, które wymagają wykorzystania tego typu sprzętu. To daje jej szansę na przyszłościowy rozwój.

Jak wybrać dobry agregat do tynkowania?

Sprzęt jak agregaty tynkarskie jest aktualnie oferowany w wielu wariantach, dlatego można dopasować jego parametry do potrzeb firmy oraz posiadanego budżetu.

Wybierając agregaty tynkarskie, warto szukać modeli cechujących się wysoką wydajnością podawania, stabilną i wytrzymałą ramą, dużą pojemnością zbiornika oraz łatwą obsługą.

Na polskim rynku bardzo dużą popularnością cieszą się agregaty tynkarskie firmy Małek. Jest to krajowa firma, która specjalizuje się w produkcji agregatów do tynkowania i ma szerokie grono zadowolonych klientów polecających jej sprzęt. Dokładna oferta firmy Małek jest dostępna na jej stronie internetowej.

Agregaty tynkarskie – ile kosztują?

Zakup agregatu tynkarskiego jest wydatkiem rozpoczynającym się od około 20 tysięcy złotych. Sprzęt cechujący się wyższą wydajnością i pojemnością, a także dodatkowymi komponentami to koszt nawet 40 tysięcy złotych.

Firmy, które nie dysponują wystarczającymi środkami do zakupu agregatu, mogą zdecydować się na zakup urządzenia na kredyt firmowy lub może go wyleasingować.

Zakup agregatu tynkarskiego może być zatem korzystnym wyborem dla firm w branży budowlano-wykończeniowej, które chcą poszerzyć swoją działalność o tynki maszynowe i dotrzeć do nowych klientów.

Dodaj komentarz