Recepcja

Powitaj klientów profesjonalnie. Jakie meble do recepcji wybrać?

Meble recepcyjne w hotelu, pensjonacie, gabinecie kosmetycznym lub medycznym mogą być nie tylko funkcjonalne, ale też piękne.

Recepcja to miejsce w firmie, w którym klienci po raz pierwszy się z nią spotykają. Stąd też bardzo duże znaczenie ma jej wygląd. Zabudowę tego pomieszczenia powinny zatem tworzyć takie meble do recepcji, które będą nie tylko zapewniały komfortową, ergonomiczną pracę, ale również będą miały atrakcyjny wygląd, by dzięki temu kreować wizerunek firmy w oczach jej klientów.

Dlaczego warto zainwestować w dobre meble do recepcji?

Gdy recepcja wygląda niezbyt atrakcyjnie – jest ciemna, nieuporządkowana, znajdujące się w niej meble są podniszczone, dają efekt nadmiernego dystansu przez zamontowane w nich przesłony – w takim przypadku nie będą one działały na korzyść firmy. Atrakcyjnie zaaranżowana recepcja jest zatem jak dobra wizytówka – dzięki niej firma od razu wydaje się bardziej przyjazna, profesjonalna. Stąd też w każdej firmie, w której znajduje się taki punkt, warto zadbać o to, aby był on zaprojektowany tak, by wystawiać pozytywne świadectwo.

Obecnie przedsiębiorcy mają do dyspozycji różnorodne meble do recepcji – można kupić je jako gotowe albo zlecić ich wykonanie na zamówienie. To zarówno meble klasyczne, jak i nowoczesne, rozbudowane i minimalistyczne. Asortyment jest spory, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną zabudowę zawsze warto zapoznać się z ofertami wielu producentów. 

Jak wybrać dobre meble do recepcji?

Przy wyborze mebli do recepcji należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, aby mogły one spełnić swoją funkcję. Jak wybrać takie, które rzeczywiście będą udanym zakupem?

Dobre meble do recepcji powinny być:

  • Ergonomiczne – to bardzo ważna kwestia, ponieważ ergonomia wpływa na komfort pracy. Recepcjonista wykonujący swoje obowiązki w recepcji wyposażonej w ergonomiczne meble może robić to nie tylko wygodniej, ale też szybciej i bezpieczniej. Meble te powinny być zaprojektowane tak, aby pozwalały na łatwy dostęp do sprzętów jak komputer, kasa fiskalna, a także do szafek, półek.
  • Wytrzymałe – zastosowanie odpornych na uszkodzenia materiałów pozwala na wydłużenie żywotności mebli do recepcji. Obecnie najczęściej stosuje się materiały jak naturalne drewno lub wzmacniane płyty meblowe.
  • Funkcjonalne – dobre meble do recepcji powinny pozwalać na sprawne realizowanie obowiązków, dlatego powinny zawierać wszystkie najważniejsze elementy – półki, szafki, szuflady rozmieszczone tak, aby pracownik podczas obsługi klienta i pracy mógł łatwo uzyskać dostęp do potrzebnego wyposażenia, dokumentów.
  • Estetyczne – wykończenie powinno być atrakcyjne wizualnie, a styl mebli dopasowany do aranżacji wnętrza.

Style mebli recepcyjnych

Meble recepcyjne wykonuje się w różnych stylach – do wyboru są zarówno te wpisujące się w klasyczne przestrzenie, jak i te, które przyciągają uwagę swoim nowoczesnym wyglądem. Klasyczne meble do recepcji produkowane najczęściej z drewna naturalnego. Elegancki efekt dają te w ciemnych wybarwieniach, natomiast do mniejszych przestrzeni polecane są te z jaśniejszego drewna, które optycznie powiększają wnętrza. Zabudowa wyróżnia się dekoracyjnymi elementami – ozdobnymi cokołami, rzeźbieniami.

Z kolei nowoczesne meble do recepcji najczęściej powstają z wykorzystaniem płyt meblowych i materiałów jak szkło i metal. Dzięki temu uzyskują efektowny, futurystyczny wygląd. W porównaniu do mebli klasycznych są prostsze i najczęściej mniej zabudowane. Z dostępnymi wariantami mebli recepcyjnych można zapoznać się już teraz online na stronach ich producentów i sklepów.

Dodaj komentarz