Nowoczesna metalowa balustrada przy schodach

Pomysły na balustrady na schody i balkon

Schodowa czy balkonowa? Niezależnie od miejsca montażu balustrada jest elementem, który nie tylko powinien być praktyczny, ale i piękny.

Balustrady umieszczane są we wnętrzach i na zewnątrz budynków. Ich zadaniem jest uzyskanie zabezpieczającego ogrodzenia i zmniejszenie ryzyka upadków. Jednocześnie mogą pełnić one funkcję dekoracyjną – wiele pięknych balustrad można sprawdzić na stronie: https://efekt-metal.pl/galeria-realizacji/metaloplastyka/

Jeżeli jesteś na etapie wykańczania albo remontowania domu lub innego budynku, sprawdź, jakie balustrady warto wziąć wtedy pod uwagę. Asortyment jest spory, dlatego można z łatwością dopasować je do aranżacji każdej przestrzeni!

Balustrady szklane

To propozycja przeznaczona dla miłośników nowoczesnych aranżacji. Szklane balustrady przepuszczają światło i dzięki temu wyglądają tak, jakby zupełnie nie istniały. Jednocześnie skutecznie chronią przed wypadkami. Do produkcji balustrad szklanych wykorzystuje się specjalnego rodzaju szkło hartowane. Dzięki temu wyróżnia się ono bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. To powoduje, że może służyć na lata. Balustrady szklane wykonuje się w wielu wariantach wzorniczych – tafle szkła mogą być montowane z użyciem dekoracyjnych rozet bezpośrednio do ściany. Mogą być też umieszczone na metalowej ramie.

Balustrady kute

Metaloplastyka to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają klasyczny design. Balustrady kute zachwycają swoim bogatym wyglądem w tradycyjnym stylu, lecz warto wskazać, że można kupić je też w wariantach nowoczesnych.  Kute balustrady schodowe, balkonowe, tarasowe można kupić w wielu wariantach do wyboru – gotowe i wykonane na zamówienie. Zakup odpowiedniej warto więc poprzedzić zapoznaniem się z różnymi wzorami.  Klasyczne balustrady kute zachwycają swoimi ornamentami, na przykład motywami kwiatowymi. Z kolei te nowoczesne mają minimalistyczne konstrukcje, aby wpisywać się we współczesną architekturę. Z wieloma efektownymi balustradami kutymi można zapoznać się bliżej na stronie internetowej firmy Efekt-Metal, która ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu elementów z kutego metalu. 

Balustrady systemowe

Ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby wykonać balustrady samodzielnie, są te sprzedawane jako systemowe. Pod tym terminem kryje się rodzaj balustrad, które wykonuje się z elementów z tej samej linii produktowej – dzięki temu każdy do siebie pasuje, więc przygotowanie gotowej konstrukcji jest wtedy znacznie prostsze. Balustrady systemowe wykonuje się głównie z metalu, na przykład z chromowanych elementów stalowych lub elementów malowanych proszkowo. Można też dodawać do nich elementy z innych materiałów, na przykład drewniane, szklane, aby uzyskać zachwycający efekt.

Balustrady drewniane

Chociaż obecnie balustrady drewniane spotykane są coraz rzadziej, to jednak nadal mają wielu zwolenników, którzy cenią je ze względu na atrakcyjny, klasyczny wygląd. Drewniane balustrady najczęściej wybierane są do wnętrz. Najlepiej będą wyglądały ze schodami wykonanymi z drewna. Balustrada drewniana może być prosta, ale również można nadać jej niesamowity wygląd nawiązujący do pałacowych przestrzeni. Można też uzupełniać je o inne elementy, na przykład kute. Balustrady drewniane mogą być też montowane na zewnątrz, jednak w tym przypadku muszą być one odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu mogą służyć na lata.

Dodaj komentarz