Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego na dom może być poważnym wyzwaniem. Kiedy warto zdecydować się na blachodachówkę?
Obecnie inwestorzy mają do dyspozycji szeroką gamę pokryć dachowych do wyboru. Wśród nich znajdują się również blachodachówki, na przykład dachy stalowe Ruukki. Ze względu na swoją budowę i właściwości pokrycia dachowe ze stali cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. Oto najważniejsze informacje na ich temat.
Jak wygląda blachodachówka?
Pokrycie dachowe jak blachodachówka powstaje z odpowiednio wykańczanej blachy stalowej albo blachy aluminiowej, której nadaje się dekoracyjny wygląd dachówki. Stąd też wywodzi się jej nazwa.
Podczas produkcji blachodachówka jest specjalnie przetłaczana, co nadaje jej określony wygląd. Przetłoczenia mogą mieć różną szerokość i wysokość, co powoduje, że pokrycia te mogą pasować zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych budynków.
W ofercie producentów można znaleźć szeroką gamę blachodachówek do wyboru. Wspomniane wcześniej pokrycia dachowe Ruukki dostępne są w różnych wzorach przetłoczeń oraz kolorów i faktur do wyboru, dzięki czemu inwestor może dopasować je indywidualnie do swojego pomysłu na dom.
Dlaczego warto zdecydować się na dach z blachodachówki?
Dachy z blachodachówki związane są z wieloma korzyściami, do których zaliczane są między innymi:
- Przystępna cena – blachodachówka jest tańsza od dachówek ceramicznych, betonowych,
- Niski ciężar – dzięki niemu konstrukcja dachu nie wymaga dodatkowego wzmacniania,
- Atrakcyjny wygląd – blachodachówki dobrze prezentują się na budynkach o zróżnicowanych stylach architektonicznych,
- Wieloletnia trwałość – wysokiej klasy blachodachówka, na przykład marki Rukki, może służyć przez 50 lat,
- Łatwy montaż – blachodachówki oferowane są w formie arkuszy, nadają się do łatwego docinania, dlatego można dopasować je łatwo do budowy dachu.
- Prosta konserwacja – dachy z blachodachówki nie są wymagające w konserwacji, na przykład czyszczeniu.
Kiedy warto zdecydować się na blachodachówkę?
Pokrycie dachowe z blachy stalowej jak dachy stalowe Ruukki stanowi ciekawą alternatywę dla innych typów pokryć dachowych, dlatego też obecnie decyduje się na nie wielu inwestorów.
Blachodachówka bardzo dobrze sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych, a dzięki swojej przystępnej cenie jest ona dobrą alternatywą dla dachówek w dobie stale rosnących cen materiałów budowlanych.
Oszczędności wynikają także z niskiego ciężaru blachodachówki, ponieważ nie wymaga ona wykonywania wzmocnionej więźby dachowej. Dzięki temu koszty inwestycji maleją.
Za wykonaniem dachu z blachodachówki przemawia także szybkość i łatwość prowadzenia prac montażowych. W przeciwieństwie do dachówek blachodachówki są oferowane w większych arkuszach, dlatego też ich układanie przebiega znacznie sprawniej.
Jak wybrać najlepszą blachodachówkę na dach?
W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę pokryć dachowych z blachodachówek. Wybierając odpowiednie materiały, należy zwrócić szczególną uwagę na ich jakość, aby dach mógł służyć na wiele lat.
Warto zdecydować się na materiały od sprawdzonych producentów, na przykład na pokrycia dachowe Ruukki, które wyróżniają się zastosowaniem wysokiej jakości blach oraz niebanalnym wyglądem. Dachy stalowe Ruukki są dostępne również dostępne jako modułowe, co oznacza, że pozwalają one na indywidualne dopasowanie nawet do skomplikowanych konstrukcji dachowych. Blachodachówki Rukki objęte są nawet 50-letnią ochroną gwarancyjną.
Jak wykonać dach z blachodachówki?
Aby mieć pewność, że dach z blachodachówki będzie charakteryzował się jak najwyższą trwałością oraz estetycznym wyglądem, warto zdecydować się na sprawdzone materiały pokryciowe oraz na firmę, która posiada duże doświadczenie w pracach dekarskich.
Firma dekarska może zaoferować kompleksową obsługę, między innymi w zakresie doradztwa w doborze materiału, jego zamówienia, transportu, montażu oraz obsługi posprzedażowej. Sprawdzony wykonawca to pewność, że dach z blachodachówki będzie mógł wyglądać efektownie i służyć na wiele lat bez problemów.
Witam!
Czy ktoś z Was zmieniał w projekcie pokrycie dachu z dachówki na blachodachówkę? Jaki Wam wyszedł koszt przeliczenia konstrukcji? Opłacało się? Jakiego rzędu oszczędności to dało – np. na więźbie, fundamencie itd. (poza samym materiałem na krycie dachu)?