Nowoczesna winda osobowa na zewnątrz

Dźwigi osobowe – bezpieczne, wygodne i designerskie

Windy osobowe, a dokładnie dźwigi osobowe to obecnie szeroka gama konstrukcji, które wyróżniają się wieloma zaletami – także designerskim wyglądem.

Współczesne windy znacznie różnią się od tych używanych przed laty. Nie tylko działają znacznie szybciej i płynniej, ale również są bezpieczniejsze i dodatkowo mają atrakcyjny wygląd. 

Dźwigi osobowe na zamówienie

Każda winda wykonywana jest na indywidualne zamówienie.

Nowoczesne windy natychmiast przyciągają uwagę swoim wyglądem – obecnie najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się materiały jak polerowana lub szczotkowana stal oraz szkło hartowane dla maksymalnego bezpieczeństwa i zachwycającego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługują przeszklone szyby windowe – wówczas winda umieszczana jest przy ścianie zewnętrznej budynku lub też w dużym holu, dlatego podczas jej użytkowania można zobaczyć efektowną panoramę.

Ponadto w dźwigach wykorzystuje się także zaawansowane systemy bezpieczeństwa, dlatego są one w stanie zapewnić optymalny poziom ochrony nawet w razie nieprzewidzianych sytuacji, na przykład braku zasilania czy pożaru. 

Rodzaje dźwigów osobowych

Najczęściej dźwigi – windy osobowe kojarzone są z budownictwem mieszkaniowy. Rzeczywiście, to właśnie tam spotyka się takie konstrukcje bardzo często. Montowane są one w budynkach mających powyżej czterech kondygnacji. Warto jednak wskazać, że urządzenia te mają znacznie szersze zastosowanie. Dźwigi osobowe montowane są również w budownictwie usługowym, między innymi w centrach handlowych, sklepach wielopiętrowych i w innych wysokich budynkach użyteczności publicznej. 

Specjalny rodzaj wind stosowany jest w szpitalach i w innych placówkach medycznych. To sprzęt, który wyróżnia się szerszymi drzwiami i kabiną windy dopasowaną pod względem swoich wymiarów do łóżek szpitalnych. Takie windy wyposażane są również w funkcję jazdy bez zatrzymywania się na piętrach, gdy konieczne jest dowiezienie pacjenta jak najszybciej do celu.

Firmy wykonujące dźwigi osobowe przygotowują je również na indywidualne zamówienie klientów, czyli może dopasować konstrukcję dźwignicową do konkretnego miejsca montażu – wewnątrz i na zewnątrz budynku. Specjaliści projektują wtedy dźwig tak, aby odpowiadał on konkretnemu miejscu montażu i zapewniał odpowiednie parametry techniczne.

Fachowy producent wind

Aby winda mogła spełnić swoją funkcję i jednocześnie mogła wyglądać efektownie, warto wybrać firmę, która w branży dźwigowej ma wieloletnie doświadczenie. 

Współpraca z fachowym producentem wind pozwala na otrzymanie konstrukcji, która będzie spełniała wszystkie wymogi przepisów prawa, a także będzie gwarantowała komfortową obsługę, najwyższy poziom funkcjonalności i bezpieczeństwa oraz designerski wygląd.

Dodaj komentarz