Brama garażowa - przykład

Brama garażowa – jaka konstrukcja jest najlepsza?

Zamierzasz kupić bramę garażową, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź rekomendowane modele bram wjazdowych do garażu!

Bramy garażowe zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Nowoczesne wyposażenie tego typu jest obecnie oferowany w wielu wariantach, dlatego można bez problemu dopasować je do konkretnych wymagań. Na co zwrócić szczególną uwagę wtedy, gdy chce się kupić dobre bramy garażowe w Lublinie

Jaka konstrukcja bramy garażowej jest najlepsza?

Na początku należy zdecydować się na konkretny typ bramy. Tutaj producenci oferują klientom kilka różnych typów wyposażenia, które może zostać indywidualnie dopasowane do konkretnego przeznaczenia czy miejsca montażu. Oczywiście, można też dobrać je do swojego gustu.

Rodzaje bram garażowych:

  • bramy segmentowe
  • bramy uchylne
  • bramy roletowe
  • bram rozwierane na boki

Każda z powyższych bram ma nieco inną konstrukcję, która wpływa nie tylko na jej wygląd, lecz też na możliwości montażowe i obsługę.

Obecnie największym powodzeniem cieszą się segmentowe bramy, kto można też kupić dobrą bramę garażową. Są one zbudowane z połączonych ze sobą segmentów, które podczas otwierania bramy umieszczane są pod sufitem garażu. Ze względu na swoją szczelną konstrukcję tego typu bramy cechują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi.

Z kolei bramy uchylne składają się ze sztywnego elementu, który podczas otwierania wysuwa się do przodu, a następnie wsuwa pod sufit garażu. Są tańsze od segmentowych, ale nie nadają się one do garażów, które położone są przy drodze, chodniku. Bramy roletowe wyposażone są w nawijaną roletę. Chociaż najczęściej montowane są one w budynkach przemysłowych, można też zastosować je w garażu przy domu jednorodzinnym. Najprostszą konstrukcję mają bramy rozwierane, które wyposażone są w skrzydła otwierane na boki.

Jak wybrać dobre bramy garażowe?

Zatem wtedy, gdy chce się kupować dobre bramy garażowe, należy wybrać właściwy typ bramy. Jednak to jeszcze nie wszystko, na co należy zwrócić wtedy uwagę. Dobra brama to taka, która powinna cechować się wygodną obsługą. Stąd obecnie konstrukcje te najczęściej wyposaża się w automatykę bramową. Wtedy stosowany jest silnik, który umożliwia otwieranie bramy i zamykanie po naciśnięciu na przycisk, na przykład na pilocie. Wtedy kierowca nie musi wychodzić z pojazdu, gdy chce wyjechać czy wjechać do garażu. Automatyka jest w tym przypadku dodatkowym kosztem, lecz wart się na nią zdecydować.

Druga ważna sprawa to termoizolacja. Ma ona duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy garaż jest umieszczany w bryle budynku. Gdy brama wjazdowa do garażu nie będzie odpowiednio zaizolowana, wtedy może powodować starty cieplne, a tym samym wyższe rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym. Tutaj najlepiej postawić na bramy segmentowe, które po przeprowadzeniu fachowego montażu ciepłego nie powodują pojawienia się strat cieplnych w znacznej ilości.

Poza tym warto sprawdzić bezpieczeństwo bramy. Powinna być ona nie tylko solidna, ale również wyposażona w odpowiedni zamek, aby zabezpieczać wnętrze przed włamywaczami. W końcu duże znaczenie ma estetyka – bramy garażowe można kupić w wielu wariantach wzorniczych, aby dopasować je indywidualnie do miejsca montażu, dlatego brama może wtedy wpisywać się w wygląd budynku i jego otoczenia.

Z dostępnymi ofertami bram garażowych w Lublinie oraz w okolicznych miejscowościach można zapoznać się już teraz na stronach internetowych ich producentów i sprzedawców. Warto postawić na jakość, by brama posłużyła na lata!

Dodaj komentarz